Свято наближається!
А в нас у музеї вже панує святкова атмосфера, оскільки співробітники вже підготували для вас новорічну фотозону - з каміном, плетеним сніговиком, подаруночками, ялинкою та іншими святковими атрибутами! Запрошуємо всіх бажаючих відвідати музей, зробити чудові фотографії та зануритися в атмосферу свята!
Я ніколи не забуду нашого голодного дитинства і того, як батьки докладали всіх зусиль, щоб ми вижили...
Діти в родині Кравчуків зазнали злиднів сповна. Колись були записані та опубліковані спогади Василя Івановича:
«Мені ледве минуло 4 роки. Та все ж пам’ятаю, як важко було татові і мамі, та й всім нам. Який голод та нестатки переживали люди у той час. У 1933 році народився мій менший брат Володимир. Яка то була радість, коли до нас прийшли сусіди на родини і хтось із них приніс справжніх коржів. Які ж то були ласощі, оті чорні житні коржі. Ми б їх з’їли відразу, але мама поділила на декілька днів. Картоплю того року садили вічками. Але хтось і ті вічка повидирав. Батько по ночах стеріг корову, а після того став стерегти ще й город і невдовзі спіймав злодія. Ним виявилася немічна стара баба Нощьнючиха. Вона наважилася на таке, бо з голоду помирав її онук. Батько ніяк не хотів їй це прощати, але мама умовила його. Сказала, що їм ще тяжче, ніж нам.
Я ніколи не забуду нашого голодного дитинства і того, як батьки докладали всіх зусиль, щоб ми вижили.&raqu ... Читати далі »
День Гі́дності та Свобо́ди
21 листопада в Україні відзначається День Гі́дності та Свобо́ди.
21 листопада 2013 року в Києві розпочалися протести після призупинення підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом.
Український народ зрозумів, що це шлях у зворотному напрямку від цивілізованих країн, до вічного панування корупції та злиднів.
Масові протести влада прагнула призупинити будь-якою ціною, від куль, вогню та побиття, за офіційними даними, загинуло 105 людей.
Серед них і наші земляки з Хмельниччини. Вони мужньо пали на полі бою за краще майбутнє нашої держави. Ми їх будемо завжди пам'ятати.
Сергій Бондарчук
Віталій Васільцов
В’ячеслав Веремій
Микола Дзявульський
Олександр Клітинський
Анатолій Корнєєв
Артем Мазур
Олександр Подригун
Володимир Чаплінський
Дмитро Пагор
Людмила Шеремет
Для тих, хто пам’ятає і кому цікаво
Нещодавно колишній керівник Ізяславського автотранспортного парку Микола Петрович Хмелюк передав альбоми з фотографіями спортивного життя працівників підприємства з 1980 по 1984 роки. Дякуємо йому.
Минуло 40 років. Ті люди, що на фото, вже мають похилий вік, хтось відійшов у інші світи…
Спортивні спартакіади. Різні види спорту. Учасники, переможці, приємні моменти на роботі, приклад для дітей…
130 років від дня народження відомого українського поета Юрія Клена
У жовтні 2021 року виповнилось 130 років від дня народження відомого українського поета, письменника, перекладача, літературного критика Юрія Клена (Освальд Бургардт), який в 1891 році народився на Поділлі.
Його творчість у період радянської влади, як й інших українських діячів, зазнавала лише репресій.
Декілька років родина Освальда жила у містечку Славута Заславського повіту. На той час у Славуті жили князі Сангушки, був маєток князя Романа Санґушка. Про ці роки письменник згадував протягом всього життя, розповідав у своїх спогадах та творах.
Екскурсія для молодших школярів ЗОШ №2 та старшокласників ЗОШ №5
Напередодні Дня захисників і захисниць України молодші школярі ЗОШ №2 та старшокласники ЗОШ №5 прийшли до музею.
Виставка Народного художника України - Леоніда Шелудька
З 19 жовтня в Ізяславському історико-краєзнавчому музеї відкрито виставку Народного художника України, яскравого представника української пейзажної школи Леоніда Шелудька.
Його вчителями були такі відомі майстри живопису, як О.М. Лопухов, Л.І. Вітковський, В.І. Гурін.
Роботи Л.Шелудька зберігаються в багатьох експозиціях музеїв та у приватних колекціях України, Німеччини, Франції, США, Росії, Болгарії, Норвегії, Марокко, Ізраїлю, Польщі, Югославії, Швеції, Канади, Голландії, Словаччини.