Головна » 2017 » Березень » 16 » Нове покоління повстанців
Нове покоління повстанців

В 2017 році Україна відзначатиме 100-річчя Українській революції 1917-1921 рр. Прагнення створити незалежну Українську державу закінчилось крахом. Але ідея незалежності, ідея європейського демократичного розвитку залишилась. Організація українських націоналістів (ОУН) ставить собі за мету встановлення Української соборної самостійної держави. Цей український громадсько-політичний рух під час Другої світової війни переходить в більш радикальну організацію – Українську повстанську армію, яка зі зброєю в руках продовжує боротьбу за незалежність України.

Нове покоління живе з надією на краще майбутнє для своєї рідної землі, до якого належить і наш земляк – відомий поет Герась Соколенко (Шмигельський), який народився 16 березня 1920 р. в селі Михля. Разом зі своїм товаришем, поетом зі Щурівців Миколою Болкуном, він не лише оспівує рідну Україну та її вірних синів, але й вірить в те, що події Другої світової війни дадуть можливість Україні стати незалежною і вільною від радянської московщини.

Люблю я степ просторої Волині,                   Не знаю я, що доля стеле,

Де пшениці, мов море з срібних пін;             Та хай не смерть і не відчай:

Де мчать вітри… неспинноплинні                 Вже прокидається мій Велет-

Під поясами сонячних промінь…                  Мій Український рідний край.

М.Болкун                                                 Г.Соколенко

Мрії не здійснюються, адже швидко стає зрозумілим, що незалежність України не входить в плани нацистів. Соколенко і Болкун потрапляють до в’язниці, а потім і в Німеччину на примусові роботи, обидва гинуть під час війни.

Творчість наших земляків була настільки відомою, що і в наш час їх вірші включають до різних поетичних збірників.

Щороку працівники Ізяславського районного історико-краєзнавчого музею в березні проводять різноманітні заходи, на яких знайомлять з біографією та поетичною спадщиною Г.Соколенка та М.Болкуна.

В цьому році такий захід був проведений директором музею Л.Левицькою для працівників Ізяславського архіву.

Проходить час, змінюються покоління, але, нажаль, боротьба за незалежність та справедливість триває.

У діброві темнім тиша.

Пахнуть свіжо квіти.